Universum CTR 2605 Super Sound 16000 je vybavený funkcí MSA - přeskakování skladeb, vypínačem signálu při nahrávání REGIE nebo zvýrazněním dynamiky KONTUR. Stupnice je stále osvětlená jednou žárovkou. Ručičkové indikátory ukazují v módu rádia stav baterií a signálu a v módu přehrávání ukazují vybuzení. Dvě diody mězi něma indikují stereo a zapnutý stav. Zesilovač má hudební výkon 2 x 8 W. Reproduktory jsou velikosti 14 cm plus dva výškové 5 cm. Made in Japan? 1981

Tenhle fešák je jak novej. Na to nejsem zvyklej. Asi ho měl nějakej samotář v pokoji pro hosty. Ale tak dobře, neporuším tradici a podívám se dovnitř. Téměř žádnej prach, vypadá to že ho ještě nikdo neměl na pitevním stole. Očistil jsem mechaniku, jenom zepředu, nechtělo se mi ji rozebírat když funguje. Demagnetizoval jsem páječkou kovový části, kolmost hlavy jsem nechal jak byla, když byla tak pěkně zakápnutá barvou. Utřel jsem ještě věkem zašlej plexi kryt stupnice a přístroj zase poskládal. Ačkoliv vypadá jak novej, tak nefungujou AM rozsahy. Do tuneru jsem ale nerýpal, aby fungovalo aspoň VKV. (po několikerém přepnutí se ukázalo, že jsou jenom špinavé přepínače). UKW má průměrnou citlivost. Rádio Beat na něm chytnu,ale jen mono. To je můj měřič citlivosti. Mechanika má takovej ten obyčejnej autostop co se dotýká pásku, kterej je v kazeťácích dodnes (2013) a pracuje spolehlivě. Potěší přeskakovátko skladeb MSA, ale potřebuje mezi něma dlouhý mezery, jinak nevypne. Stroj je tak jednoduchej že už není moc co popisovat. Vzadu je koaxiální zdířka pro anténu s integrovaným vypínačem teleskopických antén. Na boku je sloučená DIN zdířka a dá se do ní píchnout externí zdroj, nicméně k poslechu je třeba ještě zmáčknout tlačítko nahrávání.
Stejnou mašinu vyráběl nebo prodával Telefunken pod označením CR 8200 a na štítku měl made in Japan. Uvnitř jsou japonský díly, takže proč ne..
A jak se to má s tím Super Soundem za 16000? Jak by řekl jeden nejmenovaný sběratel VELICE SLUŠNÝ!  Slušný výšky, slušný středy, slušný basy, slušnej odstup signálu od bordelu.. Přes všechnu slušnost mi ale zvuk přijde trošku chladně křemíkovej. Hodnotím 9,5.

 

 


 

     
 
Universum Senator CTR 2312M Přepychový radiomagnetofon s množstvím funkcí a konektorů. K vyhledávání začátků skladeb slouží funkce "MSA",kmitočtový rozsah se dá rozšířit funkcí "KONTUR". Přístroj má obvody dolby,ruční i automatické nahrávání,rozšířené stereo,dvojpásmové repro (12cm a piezo)...
 
Zvuk má menší dynamiku,než je zdrávo. Design je na tom lépe a dokazuje,že ani šedá věc nemusí být hnusná,pokud design dělá designer a ne bankovní konto managera.
 

 


 

         

Universum Senator CTR 2108 Super 8800 stereo systém s digitálním časovačem. FM tuner má pět předvoleb,z toho jedna se ladí hlavním knoflíkem,ostatní kolečkama pod krytkou nahoře. Mechanická stupnice,osvětlená dvěma žárovkama ukazuje stanice,kanály a metry,digitální LED display ukazuje frekvence,čas a budík;díky fotodiodě se automaticky reguluje jeho jas. Repro je neoddělitelnou součástí stroje. Prodával se za 798 marek. Made in 1981
 
Boombox z modelové řady Senator vyrobený pro zásilkový obchod Quelle,zjevně určený pro německý uši. Zvláštností je chybějící označení AM/PM u diod. Asi si mám vybrat která je která. Selektivita rádia je dobrá,předvolby se nerozlaďujou. Zepředu je vstup a výstup pro mikrofon a sluchátka. Zvuku nic nechybí,ale trošilinku přebývá šum. Na šesté fotce si děti prohlédněte,kterak krtek přístroji zabránil,aby se v prach obrátil. Na jiné fotce je zase velikost v porovnání s Tifou Lockhart a je vidět,že Senátorovi nesahá ani po pátej knoflík.

 

 


 

    

 

 

Universum Senator CTR 2387 je vybavený tunerem se čtyřma rozsahama,z nichž delší vlny mají vysokou citlivost. FM má průměrnou citlivost,ale má možnost připojení externí antény. Dva mechanické indikátory ukazují vybuzení jak při nahrávání,tak přehrávání,v režimu rádia ukazují životaschopnost baterií a vyladění. Nahrávat lze ručně i automaticky. Uvnitř jsou schované reproduktory velikosti 10 a 5 cm (membrána). Přístroj má ve výbavě i funkce mixování,plný autostop,rozšířené stereo a AFC. Vyrobeno kolem roku 1980. Vyráběla se i verze s digitálním budíkem.

Tohle je takový to rádio,co si koupil týpek co nechtěl moc utratit,ale přitom chtěl mít kvalitní mašinu,za kterou se nemusel před kámošama stydět. Měl jsem štěstí na zachovalej kus,vypadá skoro jak novej. Týpek ho asi moc nepoužíval. Opravářský choutky jsem si musel pro tentokrát nechat zajít. Což se mi hodilo,protože mám na stole už rozpitvaný jedno Hitachi kvůli tuningu a opravě. Jedinej zásah uvniř spočíval ve vyčištění stupnice a okýnka. Po třiceti letech už na nich byl šedej povlak. Líbí se mi průhledná stupnice prosvícená zboku jednou žárovkou. Vypadá to mnohem líp,než plechový stupnice osvícený deseti žárovkama. Ale mohla být ještě jedna žárovka mezi indikátorama. Zvuk má od všeho trochu - trochu výšek,trochu hloubek,trochu šumu,trochu zkreslení,ale na desítky repráčky má docela pěknej zvuk. Poslouchat se to dá. Rozsah odhaduju na 60-12000 Hz. Šachta na baterky je úplně holá a je v ní strčená krabice,do která se teprve zasunuje akumulátor nebo baterky.


 

TOPlist