Sharp WQ-T204H (BK) obsahuje přijímač FM,LW, speciální mechaniku pro dvě kazety za sebou s možností kopírování a postupného přehrávání obou kazet samočinně. Výstup pro sluchátka. LED kontrolka zapnutí. Přístroj nemá žádný vstup ani mikrofon. Dva reproduktory 10 cm, výkon 2x1W.
Made in Malaysia 1988

 Sharp byl odhozen kvůli zoxidovanýmu spínači motorku, rozpadlé spojce a chrastícímu ladicímu kondenzátoru. Vyčistit spínač a slepit spojku není problém, horší je to s kondenzátorem. Naladit na rádiu něco jde, tak do něho nebudu rýpat.
 Výrobce zvolil netradiční kombinaci rozsahů LW a FM. Co ho k tomu vedlo je pro mě záhada. Ne úplně běžná je i konstrukce mechaniky. Je to něco mezi dvojčetem a jednočetem, prostě se do normální mechaniky dají tři hlavy, dvě kladky, delší hřídel a unašeče, přepínač souvztažností a je to. Výhodou je úspora místa a materiálu, nevýhodou je špatná viditelnost zadní kazety a nemožnost přehrávat obě kazety zároveň. Přední kazeta jde jenom spustit a vypnout, jinak s ní nejde dělat vůbec nic. Asi nechtěli moc komplikovat konstrukci. Mechanika šlape pěkně, stačila běžná údržba plus slepení spojky. Nahrává, kopíruje, nežere pásky, nekolísá..
 Při pohledu na DPS to vypadá, jako by někdo vypájel pasivní součástky, avšak je to jenom zdání, ty jsou připájené ze zadní strany. Sharp šel s dobou a použil SMD součástky.
 Co mě napadne, když se na tento černoknedlík podívám? Je to levnější model z řady s průměrným zvukem a podprůměrnou výbavou. Mít dvojitý magnetofon a nemoct do něho dostat jakkoliv, byť jen mikrofonem, externí zdroj zvuku je trochu na pytel. No jak jsem psal výše, Sharp šel s dobou. Na druhou stranu ve své době s ním týpci z chudších poměrů určitě machrovali a ukazovali kámošům jak jim ty dvířka pěkně vyjedou a vyklopí se jak u videa a že do nich nacpou dvě kazety a pak to jde i zavřít.

 


 

Sharp GF-4646HB představuje jeden ze základních modelů s obyčejnou mechanikou, přijímačem se všemi rozsahy, dvěma ledkami POWER a FM STEREO, dvěma mikrofony, čtyřmi reproduktory 9 cm a piezo. Koncový stupeň s LA4192 (2 x 2,3W).
Made in 1984

Dostal jsem ho v dobrým vizuálním stavu navíc i s OIRT konvertorem. Ten neni už pár let potřeba, tak jsem ho odstranil, díry po vypínači podlepil kartou pojištěnce a zatmelil a vzniklou hrůzu jsem přelepil samolepkou vlastní výroby. Pokud se ptáte, proč jsem bok nepřelakoval, tak je to proto, že tento stroj má barvu, která neexistuje. Původně byl stříbrnohnědej, ale časem lak zežloutnul, tak je teď stříbrnozelenohnědej.
Sharp se zastavoval a když hrál, tak to bylo jako když talíř gramofonu na kliku drhne o psa, kterej čumí do trouby. Na vině nebyl jenom vytahanej řemínek, ale i tuhá spojka. Mechanika je ještě kvalitní klasika a má i motorek s odstředivým regulátorem, ale ten kupodivu jede zatím pěkně plynule. Asi malé opotřebení.
S kvalitou přijímače i přehrávače su spokojenej, naopak s kvalitou zvuku je to asi jako u všech Sharpů, kromě těch nejdražších. Generátory plochýho plastovýho zvuku. Nejlíp na něm hraje popík z roku 1984, takže borci se hrnuli do Tuzexů a kupovali toho japonca, na kterým krásně hraje Jirka Korn nebo Queen.

 

 

 

 


 

      

Sharp GF-9191 XR Radiomagnetofon vyšší třídy o výkonu 13W a se systémem APSS-automatické vyhledávání skladeb. Disponuje dvěma měřiči decibelů nebo rádiového signálu a stavu baterií, čtyřmi reproduktory o průměru 16 a 5 cm, dvěma mikrofony, počítadlem, přepínačem mono, stereo, široké stereo, přepínačem typu pásku, funkcí mixování, tlačítkem vkládání bezsignálových mezer, přepínačem oscilátoru atd. Přístroj má přípojky pro sluchátka, gramofon, uzemnění, pravý a levý mikrofon s dálk.ovládáním, vstup-výstup pro nahrávání, externí reproduktory, externí napájení. Přístroj sežere deset buřtů 1,5V. Tuner má čtyři rozsahy MW,SW1,SW2,FM (východní norma). Délka stroje přesahuje půl metru. Made in Japan 1979

Tady mě štve motor kazetové mechaniky,který má mechanický odstředivý regulátor otáček. Horší vynález už je jenom atomová bomba. Při zapnutí přehrávání se motor sám nerozběhne, musí se zatřepat s celým strojem, pak se možná rozjede, ale i tak se točí přerušovaně. Po třiceti letech na to má sice právo, ale jiní výrobci už dávno používali elektronický regulátory, s nimiž motor po tolika letech maximálně vrže, jinak bývají bezvadný. Nicméně po druhým rozebrání a zajetí už si dal motor říct a funguje normálně. VKV pásmo i přes normu OIRT vykazuje vysokou citlivost a rozsah 64-77 MHz (většinou bývá jenom 66-73). Krátký vlny mají taky ultramega rozsah 2-22 Mhz. Zvuk je teplý, ale neduní. V módu WIDE hraje pěkně, ačkoliv existujou i líp hrající boomboxy.


 

   
    
 
Sharp GF-6500H se dvěma reproduktory o průměru 16 a 2cm, počítadlem, funkcí vyhledávání skladeb, zabudovaným externím mikrofonem s vypínačem motorku, funkcí volby vstupu, korekcí výšek a basů zvlášť, podsvětleným indikátorem napětí a vyladění a rádiem se čtyřmi rozsahy. Lze použít jako zesilovač. Made in Japan
 
Aparát asi zaujme nemálo krutě vyndaným mikrofonem! Zvuk nemá tak příjemný jako Aiwa TPR-250,ale zase to není taková tragédie jako Tesla Diamant. Zvuk je jasný a neduní. Přístroj je větší zřejmě kvůli schránce na mikrofon a druhé schránce na kablík od mikrofonu vzadu a taky schránka na baterie musí pojmout osm velkých buřtů. Motor mechaniky má opět bohužel odstředivý regulátor otáček(na obrázku). Vyhledávání skladeb indikují tři červené diody postupným blikáním ve směru přetáčení.
 
 
 
 

 
 
     
 
Sharp GF-3800H s jedním reproduktorem o průměru 16 cm, počítadlem, funkcí vyhledávání skladeb, zabudovaným mikrofonem, přepínačem "monitor" pro skokovou volbu hlasitosti reproduktoru při nahrávání...
Made in Japan? 1980
 
Přístroj je to masivní od pohledu a od svýho stvořitele dostal do výbavy velkej reprák, ale už nedostal větší výkon, škoda..  Výjimečně nemá motor problémy s udržením stálé rychlosti. Na tomhle Sharpu se mi líbí knoflík ladění, s kterým je příjemný točit.
 
 

 

          

Sharp 5P-37G Radiomagnetofon s TV, čtyřmi reproduktory 14 a 4 cm, dvěma mikrofony, CRT černobílou obrazovkou s úhlopříčkou necelých 13 cm, vyhledavačem skladeb, ručičkovýma indikátorama, funkcí mixování atd.. Televizní tuner má z výroby západní zvukovou normu B/G. Indikátory ukazují zvuk při nahrávání i přehrávání. Stupnice jsou osvícené každá jednou žárovkou. Zesilovač Macušita AN7145KH. Made in Japan 1980
 
Multifunkční boombox s vysokým výkonem a čistým, dynamickým zvukem. Dají se k němu připojit videohry nebo set top box a poslouchat digitální rádia, v krajním případě se dá koukat i na televizi. Zvuk se dá samozřejmě nahrát na kazetu. Ve výbavě má i vstup pro gramofon s předzesilovačem pro magnetodynamickou přenosku. Rádiový přijímač je citlivý a při ladění v módu MUTE nešumí, TV přijímač chytne na tykadla pěkně jednu dvě stanice na VHF i UHF (stav v roce 2009). Super mašina.
 
 

 
TOPlist