Sanyo M 9600NM (Sanyo MR8760 REC v japonské modifikaci) má ve výbavě korekce basů a výšek, funkce LOUDNESS, AFC a automatické vypínání na nule. Do signálu z rádia nebo kazety lze libovolně mixovat externí signál z mikrofonu nebo ze vstupu AUX. Uvnitř najdeme jednu žárovku nebo 14cm reproduktor, naopak tam nenajdeme žádný integrovaný obvod.   Made in Japan 1976

 Občas se mi poštěstí narazit na sice monofonní, ale kvalitně hrající a dobře vybavenej přístroj, jako je tohle Sanyo. Jak je vidno ve videu, fungoval jenom VKV rozsah a to ještě chrastil přepínač. Jinak je stroj zachovalej, kompletní a anténa je sice ulomená, ale nějakou neznámou silou drží pohromadě a jde i zasunout.
 Řemínky v mechanice byly původní, což u japonců znamená, že je budu vytírat hadrou a isopropylalkoholem abych místo nich mohl dát nový. A tak se i stalo. Následovalo tradiční čištění přepínačů, prostříkávání izostatů a poťáků, výměna kladky a celková očista s návštěvou vany. Po složení všechno funguje na 100% a to se často nestává. Na Aukru ho nikdo nechtěl, majitel by ho možná zahodil, a přitom je to velice šikovná mašinka s pěkným vzhledem a zvukem. Výkon je údajně 4W. S příkonem 8W má Sanyo super efektivitu :)
Citlivost přijímače je standardní, na AM rozsazích chytnu v pohodě Prahu i Okinavu (z Německa).

 

 

 


         
 
Sanyo MT4240 Rádio,televizor,magnetofon a reprosoustava v jednom. Rádio má rozsahy AM a FM (88-108 Mhz), televize 2xVHF a UHF se zvukovou normou B/G. Černobílá obrazovka má úhlopříčku 9,5cm. Ručičkové měřiče ukazují v módu rádia a TV vyladění a dB,v módu přehrávače ukazují oba dva dB. Ladění televize se provádí potenciometrem přímo v bubínku stupnice.Přístroj má zabudovanou nabíječku na speciální Ni-Cd akumulátor.
 
Nenahraditelný vybavení všech maringotek,trafik a berlínských check pointů! Tenhle stroj není nijak extra velkej,jeho délka je 41 cm,přesto jde docela dobře rozebrat díky vnitřnímu šasi a tak rozebranej se dá normálně používat. Kdyby mi plastová skříň utekla z domu,dal by se v pohodě celej vnitřek zabudovat do něčeho jinýho s většíma reprákama. Ty původní šišatý mají velikost 8x13cm,což je asi ekvivalent průměru 10 a to znamená,že zvuk trpí neduhy malých repráčků. Basy jsou nepříjemně tvrdý a celý to hraje jak kanystr na vodu. Na sluchátka je ale zvuk na úrovni HiFi. Co má zdířku 6,3 na sluchátka,u toho se dá většinou očekávat v základě dobrej zvuk.. Kazeťák má jednoduchej autostop jak ho známe od číňanů,ale naprosto spolehlivě vypne hned bez otálení. Stroj stačilo vyčistit a prostříkat a funguje jako novej. Obrazovka je taky jak nová,ale má trochu rozjebanou geometrii. Škoda že TV nemá českej zvuk. Citlivost na prut je dost dobrá. Se zvukem naladím jenom Slovenskou televizi a na tu jsem koukal jenom když dávali Maxihru,jinak jsou tam samý kraviny. To je fuk,na koukání mám doma jiný věci.. Ještě musím pochválit kvalitu nahrávání přes vestavěný mikrofony. Když jsem nahrál obecní rozhlas,bylo to potom až strašidelně věrný originálu.
 
 
 

 

TOPlist