Křemíkové Nebe jsou webové stránky sběratele hranatých radiomagnetofonů. Jestli vám někdy někdo řekl, že existuje skutečné transcendentální křemíkové nebe, je to lež, kterou si vymyslely kalkulačky, aby se nezbláznily.
 Proč sbírám hranaté a né kulaté nebo šišaté radiomagnetofony? Protože jejich hranatost je spolehlivý ukazatel jejich stáří a tím pádem i kvality. Čím byly kazeťáky kulatější, tím byly hnusnější a šmejdovitější. Kdo by to potom sbíral, žejo. Tohle neplatí samozřejmě stoprocentně, ale obecně to tak je. Nesbírám ale všechno, co má v sobě rádio s kazeťákem a má to rohy. Nejradši mám, když nemají oddělitelné reprobedny a je všechno v jedné skříni, potom si vybírám ty modely, které mají co možná nejlepší zvuk, tzn. velké reproduktory a výkon (z toho důvodu nesbírám jezevčíky). Pokud radiomagnetofon splňuje všechna tahle kritéria, je to boombox. Přenosný radiomagnetofon s kvalitním zvukem a designem. Máte-li něco podobného doma a nebo jezdíte často do zahraničí a chtěli byste mi udělat radost, nebráním se pochopitelně vaší nabídce, bude-li v rozumné cenové hladině. Je mi celkem jedno jestli je přístroj značkový, nebo jde o nějakou neznámou firmu, rozhodující je výroba v letech cca 1970-1984, sovětské stroje můžou být i mladší. Na jejich stavu taky moc nezáleží, bude-li mu odpovídat cena. Přijmu i dárce náhradních dílů. Bydlím na Kroměřížsku a emajlovou adresu mám pod ikonkou dopisu v sekci Aktuality. Pokud rádi chatujete, můžete si mě přidat na Telegramu, můj název je cyberkrtek.
 Nejsem překupník a svoje boomboxy zatím neprodávám, pouze ve vzácných případech dělám výjimky. Třeba když mi nějakej nesedí do sbírky nebo když chcípám hladem. To znamená, že všechny zde vystavené stroje mám vystavené i doma, kromě
JVC RC-X310, Universum 2312M a Sharp GF-9191. Jenom je mám rozházený po celým domě, takže kdyby chtěl někdo přijít na exkurzi a vidět je všechny pohromadě, asi by nastal problém. Lepší z nich používám. Jsem hudební fanda a hudbu si nahrávám na kazety i do mobilu a přehrávám na boomboxech. Nemám doma žádnej oltář s hi-fi komponentama a nechybí mi. V tomhle ohledu jsem spokojenej. Stroje si i sám opravuju.

 

Web spravuju já - krtek.  Založeno roku 2006, v dnešní podobě omezené pouze na radiomagnetofony od roku 2011. Mír.

Veškerý můj obsah je možné volně sdílet a kopírovat. FUCK COPYRIGHT
 

TOPlist