Blaupunkt Marimba CR má rozsahy LW,SW,MW,FM (88-108 Mhz),jednoduchý přehrávač a nahrávač compact kazet bez počítadla,autostopu a pauzy. Mechanický ukazatel po zmáčknutí tlačítka TEST znázorňuje příkon. Vedlejším tlačítkem lze přepínat mezi napájením z baterií a ze sítě. Tlačítko TA zapíná vstup line in. Knoflík ovládání výšek je kombinovaný s přepínačem "OSZ",což je patrně "beat cut". Stupnice je podsvícená dvěma žárovkama. Reproduktor má membránu o průměru necelých 12 cm.
Made in Germany 1970

 S tímhle přístrojem jsem moc práce neměl. Prakticky jsem provedl běžnou údržbu. Na to,že je mu přes 40 vypadá zachovale,žádnej červotoč,žádný chrastění potenciometrů a izostatů. Skříň je opravdu celá dřevěná a dvířka od baterek a šňůry jsou na pantech,proto nikdy nechybí. Při rozebírání jsem nemohl přijít na to,jak vytáhnout šasi,ale pak mě napadlo oddělat madlo a záhada byla objasněná. Panty madla tvoří šrouby,na kterých šasi drží. Jinak jde všechno krásně rozebrat a složit.
 Původní spálený žárovky jsem nahradil drátovýma,kterých jsem si kdysi koupil plnej pytlík. Bajonetový možná něky koupím,jestli si na ně vzpomenu. Žárovky jsem přidrátoval z druhé strany držáků,proto je na videu podsvícení trochu šejdrem.

 Dále bych vám chtěl povědět pohádku o rolovacím válečku pod hlavou,kterej drží desku s hlavama aby nehrkala. Tohle jsem viděl poprvé. Ale k čemu je mi to platný,když stejně pásek ujíždí do strany? Skoro každá mechanika ve stroji s dobrým zvukem má ujížděcí tendence. Co si o tom mám myslet? Vydřený ložisko hnací hřídelky z důvodu nadměrnýho používání? Nemám snad jedinej kazeťák s blbým zvukem,kterej by mačkal pásek,zato mašiny se zvukem lahodícím uchu žerou pásek skoro všechny. Zapnout a popřát dobrou chuť!
 Korekce basů a výšek zvlášť dávají tušit,že Marimba nebude svým zvukem dělat ostudu. A ten je vskutku velice pěkný. Výšky bezvadný a basy trochu tvrdší,ale dá se. Šum a brum až po větším zesílení. Například po připojení mobilu pětikolíkem je potřeba trochu zvednout hlasitost. Připojit gramofon jsem nezkoušel (nemám).
 Tlačítka přetáčení nemají aretaci,takže přetáčet stovku kazetu je pěkná dřina. K tomu mají ještě tlačítka naopak označení. Krajní tlačítko přetáčí doleva,ale šipky má doprava :D
 Marimba je pěkný kvalitní rádio,použitelný dodnes díky line in vstupu a rozsahu na FM až do 108 MHz.


 

TOPlist