Akai AJ-530FL první liga mezi přenosnými audiozařízeními své doby, což dokládá použití super GX hlavy a parametry, za který by se nemusely stydět ani dnešní minivěže. Výkon 2 x 6,8W (zesilovač Hitachi HA1392), rozsah u metalové kazety 50-17000Hz, dolby, vyhledávání až devíti skladeb dopředu i dozadu, žárovkou prosvícená ručička, která zároveň osvětluje stupnici, line in vstup... Made in Japan 1980?
 
Tranzistoráček o délce skoro 56cm se dvěma reprákama o průměru 12cm plus dvěma výškovýma 5cm.
Jeho zvuk je velice pěkný s příjemnýma basama, jenom nemám rád, když zesilovač šumí i při nulové hlasitosti. Oska ladění má zevnitř setrvačník, ale to jí je prd platný, když jde ladění stejně ztuha vinou tření lanka o různý trny a kladky. Používám ho u starýho PC, ale po čase se propálily nekvalitní japonský izostaty. Napřed vypínač a když jsem ho pak vypínal přepínačem tape, tak se propálil i ten. Není ale potřeba vrtat do kastlu díru a bastlit tam páčkovej vypínač. Stačí vytáhnout závlačku na táhlu izostatu a vytáhnout táhlo i s propálenýma můstkama. Není nutný vyndávat celej přepínač, stejnak už nejde sehnat. Můstky jsem si vyrobil z tenkýho měděnýho plechu a zatím to funguje.
 Stroj jsem v roce 2016 prodal, né že by se mi nelíbil, ale potřeboval jsem peníze. Tak snad udělal novýmu majitelovi radost tak jako mě. Po letech štelování a seřizování byl 100% funkční.

 
 
 
 
 

 

TOPlist